Grę Angry Birds zna chyba każdy posiadacz tabletu lub smartfona. Wśród kolegów moich dzieci nie ma osoby, która o niej nie słyszała. Powszechne w sprzedaży są różne gadżety, ubrania i zabawki. Gdy dzieci dowiedziały się, że w jednym z marketów zainstalowano dużą procę, wpadły w euforię. Od razu domyśliłem się, że będzie kolorowo i sympatycznie, dlatego postanowiłem zabrać aparat i zrobić kilka  zdjęć. Do torby zabrałem korpus Canon 5d mkIII, obiektyw zmiennoogniskowy Canon 17-40 4L, obiektyw stało-ogniskowy Canon 35 1.4L i teleobiektyw Sigma 70-200 2.8 EX. Wszystko zmieściło się do jednej torby naramiennej. Oczywiście po 5 min. padł akumulator :] Przezornie jednak wziąłem zapasowy. Pamiętajcie o zapasowych akumulatorach.

Po wykonaniu kilku testowych zdjęć i sprawdzeniu parametrów ekspozycji, zdecydowałem się na ustawienie czułości ISO na wartość 8000, którą później zmniejszyłem do 6400. Takie wartości pozwoliły mi na osiągnięcie satysfakcjonujących parametrów ekspozycji z zachowaniem akceptowalnego poziomu szumów. Praca w przy takich wartościach czułości wymaga precyzyjnych nastawów aparatu w celu uniknięcia niedoświetlenia. O wiele lepiej jest minimalnie prześwietlić w światłach o 1/3 EV (nadekspozycja) niż niedoświetlić. Wzmacnianie ekspozycji podczas edycji zdjęcia o tak dużej czułości, powoduje drastyczny wzrost szumu elektronicznego w cieniach, aż do pojawienia się nieprzyjemnego bandingu(paskowania). Przy pracy z takimi czułościami polecam ustawienie w aparacie zapisu do  formatu RAW/NEF.

Zastosowanie obiektywu szerokokątnego pozwoliło pokazać plan ogólny i znaleźć się w środku akcji. Stałoogniskowy obiektyw o ogniskowej 35mm posłużył do zrobienia zdjęcia grupowego z red bird’em. Teleobiektyw do zdjęć akcji przy lepieniu plasteliny, portretów i detali.

Stosowanie obiektywu zmienno-ogniskowego w zakresie 70-200 pozwala na budowanie trójplanów, kompresję perspektywy i odcinanie tematu od tła. Dzięki precyzyjnemu zaplanowaniu punktu ostrzenia kładziemy dodatkowy nacisk na temat. W fotografii reporterskiej nie mamy wpływu na tło, jednak gdy jest szansa przesunąć się o pół metra w jakąś stronę, dla zapewnienia bardziej atrakcyjnego tła, powinniśmy to zrobić.
 
angry-birds_01

angry-birds_02

angry-birds_03

angry-birds_04

angry-birds_05

angry-birds_06

angry-birds_07

angry-birds_08

angry-birds_09

angry-birds_10

angry-birds_11

angry-birds_12
 
[fb-like]

Kategorie: Szkoła Fotografii

Skomentuj


Polecamy

  • Agencja Probeta
  • Fotografia ślubna | Zdjęcia ślubne | Katowice, Śląsk
  • Panoramy 3D Google | Zdjęcia Firmowe Śląsk
  • Agencja Fotograficzna Jasnia.pl zdjęcia dla firm , przemysłu i usług