Spacer Fotograficzny po Krakowie + omówienie prac – 2 dni

ABC_foto2007-05-26 21-45-35_0119-EditZapraszamy spacer fotograficzny po Krakowie z możliwością uczestnictwa w  kursie kompozycji połączonym z omawianiem prac. Celem spaceru jest praktyczne wykorzystani aparatu i wykonanie ciekawych ujęć. Zabytkowa architektura Krakowa bardzo temu sprzyja. To doskonała okazja do połączenia nauki z ciekawą wycieczką oraz poszerzenie wiedzy z zakresu wykorzystania obiektywów, kadrowania i podstaw kompozycji.

 

Spacer jest przeznaczony dla osób posiadających aparat fotograficzny (typu lustrzanka, bezlusterkowiec lub zaawansowany aparat kompaktowy) chcących poszerzyć i utrwalić swoje umiejętności w zakresie obsługi aparatu i pracy w terenie.

Co fotografujemy?

Nie narzucamy Uczestnikom sposobu wyrażania siebie, dlatego trasa naszego spaceru będzie tak ułożona, by wszyscy byli zadowoleni i poczuli klimat reportażu, fotografii architektury i portretu. Wykonamy też wspólnie zdjęcia panoramiczne.

Celem spaceru fotograficznego jest utrwalenie umiejętności fotograficznych, zmiana spojrzenia na otaczającą rzeczywistość, nauka w grupie przez podpatrywanie kolegów i koleżanek, wymiana doświadczeń. To również doskonała okazja do wykonania zdjęć portretowych.

Będziemy się poruszać po uliczkach starego miasta, a następnie przejdziemy na Kazimierz by uchwycić wyjątkową atmosferę tego miejsca. Przez cały czas do Waszej dyspozycji będzie dwóch doświadczonych fotografów, którzy wspierać Was będą swoimi radami i dbać o dobra atmosferę. Podczas spaceru przewidujemy przerwy, w tym przerwę obiadową. Spacer rozpoczniemy o 10.30 spod Galerii Krakowskiej. Przejdziemy uliczkami przez rynek, Wawel i Kazimierz gdzie planujemy skończyć o godzinie 16.00. Wybrane zdjęcia wyślecie nam na serwer FTP za pomocą specjalnej strony WWW.
W tym dniu spotkamy się w Katowicach by omówić Wasze prace. Spotkanie planujemy podzielić na dwie części: wykład z kompozycji i omówienie prac. W miarę możliwości będziemy się posługiwać zdjęciami wykonanymi przez Was podczas warsztatów, przedstawiając różne punkty widzenia i sposób patrzenia na te same tematy. Nauka na własnych i czyiś błędach pozwoli Wam wykonywać w przyszłości jeszcze lepsze zdjęcia.
Na wykładzie poruszymy następujące tematy:

 • linie kompozycyjne – wybór kadru;
 • złoty podział i inne reguły kompozycji;
 • kolor w kompozycji;
 • ramy i winieta w kadrze;
 • perspektywa;
 • skala;
 • dobór tła;
 • odbicia, Faktura, odkrywanie wzorów;
 • sylwetka i forma;
 • białe czarne czy szare;
 • widzenie kolorami.
W celu zapisania się na spacer fotograficzny należy dokonać wpłaty 50zł od osoby. Dojazd i posiłki każdy zapewnia sobie we własnym zakresie. Jesteśmy w stanie zająć się maksymalnie grupą 15 osób, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku wysłania zgłoszenia i braku możliwości uczestnictwa prosimy o wysłanie rezygnacji w celu zwolnienia miejsca dla kogoś innego.

Zajęcia w Katowicach (drugi dzień) na których omawiać będziemy prace kosztują 160 zł.

W przypadku skorzystania z pełnego pakietu łączny koszt wynosi 210 zł.

Terminy podamy w Terminarzu.

Minimalna grupa, dla której organizujemy spacer to 10 osób. Minimalna grupa dla której organizujemy spotkanie w Katowicach to 5 osób.

Jeżeli są Państwo zainteresowani tym kursem, koniecznie wyślijcie do nas Formularz.

W formularzu do wyboru są dwie opcje:

 1. tylko spacer (1 dzień) – 50 zł
 2. spacer+omówienie i wykład (2 dni) – 210 zł

REKOMENDACJE UCZESTNIKÓW

Fajny kurs ABC Fotografii

Kurs dał mi podstawową wiedzę na temat fotografii. Teraz mogę robić lepsze zdjęcia i wiem jak ustawić aparat.

Marta